Online Eğitim
Fiyat İtirazları, Zaman Yönetimi ve Rakipler

Fiyat İtirazları, Zaman Yönetimi ve Rakipler

Mercedes-Benz dünyadaki en pahalı arabalardan biridir. Bazı insanlar "Fiyat çok yüksek"der. Şirket ise tüm dünyada binlerce araba satar.

2000 yıl önceki. Şam açık pazarından bu yana "Fiyat çok yüksek" yakınması olmasına rağmen, halen ürünler satılmıştır.

Fiyat Çok Yüksek

"Fiyat çok yüksek" klasik bir itirazdır. Bu itirazların üstesinden gelmek için, potansiyel müşterinin aslında ne demek istediğini bulmalısınız.

Fiyat itirazlarına karşı belirli stratejiler ve bilgilerle hareket etmek gerekir.

Bunun dışında, kendimizi ve işletmemizi geliştirirken sürekli öğrenme halinde olmalıyız. 

➡Rakibi aşağılamak -Asla yapmayın. Sadece kazanç sağlamayan bir durum olmakla kalmayıp; kesinlikle kaybettiren bir durumdur. Eğer potansiyel müşteriye rakibi aşağılıyorsanız, bu durum sizi müşterinin gözünde kötü duruma sokabilir.

➡Sizin mücadeleniz, kendinizi müşterinizin ya da potansiyel müşterinizin ihtiyaçlarını karşılamaya ve onlara yardım etmeye kendinizi adamaktır. ✔

➡Müşterileri iyi bir şekilde anlayıp, ihtiyaçlarına yönelik hamleler yapmak ✔

Zaman Yönetimine Dikkat

Bütün bunları uygularken zaman yönetimine dikkat etmemiz gerekmektedir. 

Zaman ve hayat yönetimi kavramlarının içinde bize en yararlı olanı 80/20 Kuralı'dır. Buna, kaşifinin adı "Pareto İlkesi" de denilir. ⬇

✔Hayatınızdaki en önemli hedeflerin, etkinliklerin, projelerin ve sorumlulukların bir listesini çıkarın. Bunların hangileri, arzuladığınız sonuçların %80'ini ya da %90'ını temsil eden tepedeki ilk %10'a veya 20'ye girerler?

✔Hemen bugünden itibaren, hayatınızda ve kariyerinizdeki fark yaratabilecek olan alanlarda giderek daha fazla zaman harcamaya, buna karşılık düşük değerli etkinliklere de giderek daha az zaman ayırmaya başlayın.