Online Eğitim
7 ADIMDA BAŞARILI BİR İŞLETME VE SIRADAKİ

7 ADIMDA BAŞARILI BİR İŞLETME VE SIRADAKİ

başarılı bir işletmeBir işletmenin kuruluşu ve sonrası önemli adımları atarak, sırada ki diyebilirsiniz. Her şey ilk adım ile başlar. Atılması gereken en zor adım, işte o ''ilk adım''dır. Sizi başarıya götürecek olan amacınız olacaktır.


Amaç, bir işletmenin varoluş nedenidir. Amacınız, vizyon, misyon ve değerlerinizi, kapsamakla beraber çok üzerinde olan bir bütündür.

Birinci adım ve ilk adım olan, İlk adımda; öğrenmeniz gereken, amaç, finansallar, verimlilik, tedarikçi yönetimi, üretim, hizmet yönetimi gibi bilgilerdir. İkinci adım olarak, satış ve pazarlama süreçlerine hakim olmanız ve edineceğiz bilgiler ile, markalaşma (4P-4C-4E ), Usp (Benzersiz ve farklı olduğunuz alanları), CRM gibi yazılımlar desteği ile yönetmeniz gerekmektedir.

Üçüncü adım olarak, personel alımları, davranış bilimi gibi bilgilere hakim olmanız gerekmektedir.

Dördüncü olarak; Sistemi çok iyi kurmanız ve bunun için, yönetmelikler, kırmızı anayasa kitapçığınız, görev tanımlarınız, KPI-OKR destekli hedeflerinizi, yazılım entegre ederek kendi kendine işleyen bir sistem kurmayı öğrenmelisiniz.

Beşinci olarak; yıldız ekipleri oluşturmayı ve size bağımlı olmadan tüm departmanların iletişimde olmasını ve süreçlerin kendi kendine işlediği bir algoritma - algoritmalar oluşturmayı öğrenmeniz gerekir.

Altıncı olarak; II. adamınıza, sağ kolunuza devretme zamanıdır. Tüm bu süreçlerde, II.adam- sağ kol yetişmiş olacaktır.

Yedinci ve son olarak; artık SIRADAKİ diyebilirsiniz. Çıkış planı dediğimiz adımdır. Artık yeni bir işletme ve/ya marka oluşumuna koşabilirsiniz. Borsaya açılabilirsiniz. Daha farklı sektör ve atılımlarla kapılar açabilirsiniz.